Mistrzowie ortografii 2026 odkryci!
W Będzinie, w gościnnych murach Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, miało miejsce uroczyste zakończenie Miejskiego Konkursu Ortograficznego. Podczas wydarzenia wręczono statuetki dla najlepszych uczestników edycji 2026.
Podział na kategorie wiekowe
21 maja uczestnicy stanęli przed wyzwaniem, jakim była polska ortografia i interpunkcja. Konkurs podzielono na trzy kategorie wiekowe: klasy I–III, IV–VI oraz VII–VIII. Każda z nich wymagała od uczestników innego poziomu umiejętności, co sprawiło, że dyktando było niezwykle zróżnicowane.
Laureaci i nagrody
Dziś poznaliśmy osoby, które najlepiej poradziły sobie z tym wyzwaniem. Laureaci zostali uhonorowani podczas uroczystości, otrzymując gratulacje oraz nagrody w postaci upominków i dyplomów. Uroczystość była nie tylko okazją do wyróżnienia najlepszych, ale także do podkreślenia znaczenia poprawnej pisowni w codziennym życiu.
Wyrazy uznania dla młodych mistrzów ortografii!
Źródło: Urząd Miasta Będzin

Bezpieczniejszy ruch przy Szkole Podstawowej nr 1 w Mierzęcicach dzięki nowym zasadom
Festiwal Orkiestr Dętych w Będzinie już 21 czerwca!
Sportowe zmagania i hołd dla Henryka Grabowskiego na XI Olimpiadzie w Czeladzi!
Czeladzkie Talenty – młodzieżowe gwiazdy na scenie Dni Czeladzi!
Ekoprzedszkole w Będzinie z dotacją na „Mały Ogród Wielkiej Natury”
Gwałtowne wzrosty wód: ostrzeżenie na nadchodzące dni