Urząd Miejski w Będzinie: kasa urzędowa zamknięta na dobre od końca 2024 roku
Wraz z nadejściem ostatniego dnia bieżącego roku, 31 grudnia, punkt kasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie przestanie funkcjonować. To nie jest chwilowe zawieszenie działalności – kasa zostanie definitywnie zamknięta. Miasto poinformowało, że decyzja o likwidacji kasy była wynikiem analizy finansowej oraz organizacyjnych uwarunkowań prowadzenia takiego punktu.
Od dnia 1 stycznia 2025 roku, obywatelskie obowiązki płatnicze, takie jak opłaty i podatki lokalne, będą musiały być realizowane poprzez przelewy bankowe. Płatności powinny być kierowane na dedykowane konta Urzędu Miejskiego lub na indywidualne konta podatkowe obywateli.
Łukasz Dytko, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Będzinie, zachęca dodatkowo do korzystania z bezgotówkowego opłatomatu. Urządzenie to jest dostępne dla mieszkańców w holu parteru budynku urzędu.
Opłatomat oferuje możliwość uregulowania różnorodnych opłat, takich jak:
- opłata skarbowa,
- podatek od nieruchomości,
- opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi,
- mandaty wystawiane przez Straż Miejską,
- inne opłaty na rzecz Urzędu Miejskiego, jak użytkowanie wieczyste, dzierżawa, licencja taxi itp.
Opłatomat umożliwia dokonywanie płatności kartą płatniczą i oferuje obsługę w języku polskim, angielskim, niemieckim oraz ukraińskim. Ważne jest również, że urządzenie nie pobiera żadnej prowizji od dokonywanych transakcji.

Czwarty przetarg na sprzedaż działki Skarbu Państwa w Strzyżowicach – cena wywoławcza 9 000 zł
20 000 zł dla seniorów na projekt „Senioralia 2026” w Siewierzu!
Nowe możliwości zawodowe w Będzinie – dołącz do spotkania doradczego!
Czeladzka młodzież odkrywa świat urzędniczej pracy
Czeladź pamięta o weteranach: uroczystości pełne honoru i wdzięczności
Czeladź czci weteranów: Dzień Działań Poza Granicami Państwa 2026